Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Funkcjonariusze i pracownicy Policji pilskiej Szkoły spotkali się dzisiaj na uroczystej zbiórce z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada to symboliczna data, święto odzyskania niepodległości przez Polskę, symbol zwycięstwa. Zanim jednak nadeszło, nasz kraj przez 123 lata znajdował się pod zaborami: pruskim, rosyjskim i austriackim. Przez wszystkie te lata zaborcy próbowali wykorzenić u Polaków ich kulturę, język, religię. Dzięki patriotycznej postawie naszych rodaków, najcenniejsze wartości zostały ocalone i dzisiaj możemy cieszyć się wolną i niepodległą ojczyzną.

W południe, od złożenia meldunku, rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole były znakomitą okazją do wyróżnień, awansów oraz nagród. Dokładnie 39 osób, funkcjonariuszy i pracowników Policji, zostało uhonorowanych podczas uroczystości. Wśród nagrodzonych byli awansowani na wyższe stopnie policyjne i służbowe, jubilaci świętujący kolejne dziesięciolecia pracy i służby, nagrodzeni za wykazywaną inicjatywę, zaangażowanie oraz wzorową służbę i pracę.

Miłym akcentem dzisiejszej uroczystości było złożenie gratulacji dwóm funkcjonariuszom, którzy w ostatnim czasie uzyskali stopień naukowy doktora.

Jacek Czechowski