Przedszkolny ruch drogowy - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Przedszkolny ruch drogowy

Wykładowcy Szkoły Policji w Pile, mając na celu popularyzowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym organizują częste wizyty w przedszkolach. W tym tygodniu spotkali się z dziećmi z dwóch pilskich placówek.

We wtorek, 24 października, o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w przedszkolu i na placu zabaw, dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Montessori w Pile, przypominały asp. Magdalena Gruszczyńska oraz sierż. szt. Magdalena Borowiak - wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej.

26 października nadkom. Michał Zielonka i podkomisarz Bartosz Ogrodniczuk z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych odwiedzili dzieci z Niepublicznego Przedszkola Caritas nr 1 w Pile. Policjanci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przeprowadzając quiz pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”, a także przybliżyli służbę policjanta ruchu drogowego.

      

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek, a na zakończenie wizyty wręczyły policjantom podziękowanie i zaśpiewały piosenkę.

 

Bartosz Ogrodniczuk, Paulina Politowska