VIII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Szkoła Policji w Pile wzięła udział w VIII już edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Przedstawiciela Szkoły Policji w Pile można było spotkać na stoisku wystawowym pierwszego dnia targów w ramach strefy targów edukacyjnych.

Jesienna edycja tegorocznych Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery odbyła się w dniach 20-21 października br. w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Organizatorami targów są niezmiennie Miasto Piła oraz Inwest-Park. Szkoła Policji w Pile, po raz piąty w ramach targów, zachęcała uczniów i absolwentów szkół średnich oraz uczniów ostatnich klas gimnazjalnych do wstąpienia w szeregi służb mundurowych. W tym roku w promocji zawodu policjanta pomagali nam funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile, z którymi nasza Szkoła miała wspólne stoisko.

Zainteresowani, podczas rozmowy z podinsp. Jackiem Czechowskim, mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich tematy związane głównie z procedurą doboru do Policji, ścieżką kariery zawodowej oraz charakterem pracy w mundurze.

W związku z tym, że z roku na rok nasze stoisko cieszy się coraz większą popularnością przypominamy, że aby zostać policjantem, oprócz przejścia przez poszczególne etapy rekrutacji, należy m.in.: posiadać co najmniej średnie wykształcenie, cechować się nieposzlakowaną opinią, wykazywać odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne, a także nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. Praca w Policji, jak i innych służbach mundurowych, jest wymagająca, ale daje w zamian dużo satysfakcji.

Jacek Czechowski