Warsztaty szkoleniowe „Handel ludźmi”

W dniach 11-13 października w Ośrodku Wypoczynkowym „LIMBA” w Poroninie Wydział do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zorganizował warsztaty szkoleniowe pt. „Praktyczne aspekty zwalczania przestępstwa handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych”.

W warsztatach uczestniczyli liderzy i policjanci z komórek do walki z handlem ludźmi komend wojewódzkich/Stołecznej Policji, koordynatorzy CBŚP, a także członkowie Grupy Roboczej Międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi.

Przedsięwzięcie poświęcone było aktualnym problemom w pracy dochodzeniowo-śledczej i operacyjnej. Omówione zostały między innymi praktyczne aspekty prowadzenia czynności wykrywczych w zwalczaniu przestępczości handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych.

Szkołę Policji w Pile, w charakterze prelegenta, reprezentował starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Krzysztof Sawicki, który przybliżył uczestnikom zagadnienia związane z wyzwaniami i perspektywami szkolenia specjalistycznego z zakresu handlu ludźmi realizowanego w pilskiej Szkole.

Marzena Brzozowska