Nadzór nad czynnościami zmierzającymi do zabezpieczenia majątkowego

W dniach 9-13 października w Szkole Policji Pile odbyła się czwarta w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie nadzoru nad czynnościami zmierzającymi do zabezpieczenia majątkowego.

Słuchaczami szkolenia było 16 funkcjonariuszy Policji - z garnizonów: kujawsko- pomorskiego, lubuskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Podczas tygodniowego pobytu w jednostce szkoleniowej, uczestnicy przedsięwzięcia doskonalili swoje umiejętności w zakresie wykonywania zadań służbowych polegających na ujawnianiu, identyfikacji i wnioskowaniu o zabezpieczenie majątkowe oraz nadzoru nad prawidłową realizacją wyżej wymienionych zadań i prawidłowością rejestracji majątkowych, a także korzystania z narzędzi analitycznych, pomocnych w „śledztwie finansowym”.

Zajęcia na kursie NCZM, oprócz kadry dydaktycznej Zakładu Służby Kryminalnej, prowadzili, wzbogacając proces dydaktyczny o aspekty praktyczne, nauczyciele stowarzyszeni i eksperci - nadkom. Sławomir Kaczmarzyk z Zespołu ds. Odzyskiwania Mienia Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Piotr Leśniewski – komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chodzieży i sędzia dyscyplinarny w Krajowej Radzie Komorniczej w Warszawie.

Hanna Bigielmajer, Leszek Koźmiński