„O Nóż Komandosa” 2017 - 2017 - Szkoła Policji w Pile

„O Nóż Komandosa” 2017

W dniu 6 października, już po raz 21. Wojskowy Klub Biegacza „Meta” przy 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu zorganizował Bieg Przełajowy „O Nóż Komandosa”. Bieg w tym roku poświęcony był pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Do rywalizacji w tym jednym z najbardziej wymagających wydarzeń biegowych staje co roku coraz większa grupa osób. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 500 reprezentantów służb mundurowych - i to nie tylko z Polski.

Tradycyjnie, rywalizacja na dystansie 10-kilometrowej trasy prowadzącej przez lublinieckie lasy odbywała się w pełnym umundurowaniu, a dodatkowym utrudnieniem w tym roku były gałęzie „poukładane” przez mocno wiejący w nocy wiatr. Ostatni, 3-kilometrowy odcinek, zweryfikował siły poszczególnych zawodników, którzy musieli zmierzyć się z piaszczystymi, leśnymi podbiegami. W nagrodę czekały na nich, na pięknie usytuowanej mecie na plaży stawu Posmyk, medal i radość z ukończenia biegu.

21. Bieg Przełajowy „O Nóż Komandosa” potwierdził doskonałą formę reprezentanta Szkoły Policji w Pile, kom. Mateusza Pałysa, który ukończył rywalizację z szóstym miejscem w kategorii policjantów.

Michał Zielonka