Druga edycja „Katastrof” - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Druga edycja „Katastrof”

W piątek, 6 października zakończyła się druga edycja doskonalenia zawodowego z zakresu kryminalistycznego badania miejsca katastrofy/wypadku w ruchu lądowym lub powietrznym.

Uczestniczyli w niej funkcjonariusze Policji garnizonu podlaskiego, przewidziani do realizacji zadań na miejscu zdarzenia, w przypadku katastrofy, w wyniku której nastąpiła śmierć, obrażenia ciała wielu osób lub szkoda w mieniu w wielkich rozmiarach. Ponadto, w doskonaleniu zawodowym udział wzięli przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Łomży oraz Prokuratury Rejonowej w Olecku.

Czynności przeprowadzane przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych w ramach kryminalistycznego badania miejsca katastrofy kolejowej oraz zagadnienia z obszaru współdziałania zespołu oględzinowego z jej przedstawicielami omówił Przewodniczący Komisji – Tadeusz Ryś oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji – Jan Młynarczyk.

Zajęcia teoretyczne z zakresu prowadzonych czynności oraz współpracy z zespołem oględzinowym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zrealizowali jej członkowie – Jerzy Girgiel i Mieczysław Wyszogrodzki. Przedstawiciele PKBWL czynnie brali udział w zajęciach praktycznych - oględzinach miejsca katastrofy w ruchu powietrznym organizowanych na strzelnicy.

W tej edycji, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Artura Godlewskiego, sporządzona została dokumentacja filmowa i fotograficzna przy wykorzystaniu drona.

 

 Marzena Brzozowska 

Ładowanie odtwarzacza...