Seminarium entomologiczne w Lublinie - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Seminarium entomologiczne w Lublinie

„Rozpoznawanie i zabezpieczanie śladów entomologicznych. Możliwość ich wykorzystania w procesie karnym” - to temat dwudniowego, interdyscyplinarnego seminarium, zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, w którym uczestniczyli, w roli prelegentów, nauczyciele Szkoły Policji w Pile: kom. Paweł Leśniewski i mł. asp. Jacek Cyran.

Adresatami przedsięwzięcia byli: policjanci służby kryminalnej garnizonu lubelskiego, przedstawiciele Prokuratury i żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Tematyka zajęć koncentrowała się wokół zagadnień związanych ze śladami entomologicznymi, poczynając od ich podziału, poprzez rozpoznawanie, zabezpieczanie procesowe i techniczno-kryminalistyczne, kończąc na standardach w zabezpieczaniu śladów entomologicznych podczas kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia. Szczególne zainteresowanie uczestników seminarium wzbudził przykład, w którym chrząszcz z rodziny bogatkowatych doprowadził do ustalenia sprawcy zgwałcenia.

Marzena Brzozowska