Turystyczne srebrne wesele - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Turystyczne srebrne wesele

W dniach 26-30 września w Szczyrku odbył się Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych „Szczyrk 2017”.

W rajdzie mogły uczestniczyć minimum 4-osobowe drużyny reprezentujące służby mundurowe resortu SW, Wojsko Polskie, organizacje związkowe, PTTK, a także resortowi emeryci i renciści. W skład Komitetu Honorowego Rajdu weszli m.in. Komendant Główny Policji oraz Komendant Główny Straży Granicznej.

Rajd odbywał się na trasach dla turystów pieszych Beskidu Śląskiego, niezwykle popularnego pasma górskiego leżącego w zachodniej części polskich Beskidów przy granicy z Czechami i Słowacją. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego jest Skrzyczne (1257 m n.p.m.), wznoszący się w pobliżu Szczyrku oraz Barania Góra (1220 m n.p.m.), gdzie bierze początek królowa polskich rzek - Wisła.

Na trzech trasach objętych programem Rajdu, do rywalizacji przystąpiły 33 drużyny z całego kraju. Drużyny otrzymywały punkty za: przejście trasy zgodnie z programem oraz meldowaniem się na punktach kontrolnych, udział w konkursie piosenki rajdowej, strzelanie z broni krótkiej i długiej, strzelanie z łuku, rzut lotkami, posiadania godła, apteczki, zweryfikowane książeczki GOT oraz legitymacje.

Szkołę Policji w Pile reprezentowała drużyna koła „TRAMPPOL”, działającego od 2001 r. przy NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Pile. Ostatecznie zajęła bardzo wysokie III miejsce. Wygrała drużyna z Pułtuska przed drużyną z Gdańska.

 

 

Wojciech Thiel