Rajd Graniczny Nordic Walking

W dniu 23 września w pobliskich Jeziorkach odbył się III Rajd Graniczny Nordic Walking. W przedsięwzięciu tym wzięła udział również Szkoła Policji w Pile.

Stoisko kryminalistyczne, które prowadzili wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej st. asp. Małgorzata Krzyżan i asp. Artur Pinkowski, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Rajd miał na celu uczczenie 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, pamięci jej ofiar, popularyzację zdrowego stylu życia poprzez sport, integrację dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi oraz promowanie wsi Jeziorki, gminy Kaczory i powiatu pilskiego.

W promocję Szkoły Policji w Pile zaangażowali się również słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej: asp. szt. Adrian Nisigowski i mł. asp. Sebastian Makowski.

Marzena Brzozowska