Czas pożegnania z mundurem

W miniony piątek przyszedł czas na pożegnanie z mundurem powszechnie szanowanego i lubianego kolegi, który przechodzi na zasłużoną emeryturę.

15 września br., w sali konferencyjnej Szkoły Policji w Pile odbyło się pożegnanie, od wielu lat związanego ze Szkołą – nadkom. Ryszarda Przewoźniaka.  Pożegnanie miało charakter uroczystej odprawy, w której uczestniczyli kierujący komórkami organizacyjnymi. Po odczytaniu, przez bezpośredniego przełożonego – Naczelnika Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia – mł. insp. Roberta Kreczmera, laudacji na cześć przyszłego emeryta, a także rozkazu o zwolnieniu ze służby, Komendant insp. Beata Różniak-Krzeszewska oraz Zastępcy Komendanta Szkoły - insp. Roman Gryczka oraz podinsp. Michał Kominowski wręczyli upominki mające przypominać czas spędzony w Szkole.

Nadkom.  Ryszard Przewoźniak służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Przez 13 lat związany był z pionem prewencji Komendy Policji w Pile. W 2004 roku rozpoczął służbę w Szkole Policji w Pile, gdzie początkowo był związany z pionem ochrony jednostki, następnie z Wydziałem Kadr i Doboru, a od 2005 r. z komórką dowodzenia, jako dowódca kompanii. W ramach wykonywanych obowiązków prowadził zajęcia z musztry policyjnej oraz brał czynny udział w organizowaniu służb pełnionych przez słuchaczy. Od 2014 r. pełnił funkcje nieetatowego koordynatora dowódców, do którego zadań należało  m.in. koordynowanie pracy pomiędzy Wydziałem Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, a pozostałymi podmiotami w szkole.

Piastując funkcję dowódcy kompanii, dał się poznać jako osoba o wysokim poziomie kultury osobistej, dla której etos wykonywania zawodu policjanta nie był tylko pustymi słowami. Poprzez swoje zaangażowanie miał ogromny wpływ na kształtowanie prawidłowych postaw słuchaczy, zgodnych z zasadami etyki zawodowej policjanta.

Świeżo upieczonemu emerytowi życzymy zdrowia i realizacji życiowych planów.

autor: Jacek Czechowski