Kurs PG 2/17 za nami

W zakończonym okresie wakacyjnym w Szkole Policji w Pile była realizowana druga w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej.

Słuchaczami szkolenia było 20 funkcjonariuszy Policji - z garnizonu pomorskiego, lubuskiego, śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Program kursu obejmuje treści pozwalające na uzyskanie wiedzy i umiejętności przygotowujących policjanta do wykonywania zadań związanych z taktyką zwalczania przestępczości gospodarczej, stosowania elementów technicznych i taktycznych podczas posługiwania się bronią palną, zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy z zastosowaniem umiejętności taktycznych i technicznych oraz stosowania odpowiedniego algorytmu czynności ratowniczych w miejscu zdarzenia.

Oprócz kadry dydaktycznej Szkoły Policji w Pile, zajęcia na wspomnianym kursie prowadzili eksperci zewnętrzni: Piotr Mirys z Biura Bezpieczeństwa Centrali PZU S.A./PZU Życie S.A. z siedzibą w Warszawie, Jacek Petrykiewicz – były wieloletni dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Credit Agricole, a obecnie kierownik Biura Bezpieczeństwa Informacji w firmie KRUK S.A., Anna Wojciechowska z Grupy Allegro i Marcin Siemek z OLX Group sp. zo.o. Proces dydaktyczny o aspekty praktyczne wzbogacili również: Dariusz Kochański z kancelarii prawnej P. Grzelka & Wspólnicy sp. komandytowa (biegły sądowy z zakresu własności intelektualnej i przemysłowej, znaków towarowych i wzorów przemysłowych) oraz Anna Krystek i Grażyna Ryduchowska z Urzędu Skarbowego w Pile.

Hanna Bigielmajer, Leszek Koźmiński