Kurs dla techników kryminalistyki

Data publikacji 05.09.2017

W miniony piątek Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska wręczyła świadectwa ukończenia szkolenia policjantom, którzy od 28.08. br. uczestniczyli w pierwszym w historii Szkoły kursie doskonalącym umiejętności w zakresie techniki kryminalistycznej.

Uczestnikami kursu było 16 policjantów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego i łódzkiego. Zajęcia teoretyczne i praktyczne zostały przeprowadzone przez nauczycieli Zakładu Służby Kryminalnej: kom. Pawła Leśniewskiego i mł.asp. Macieja Galara.

Głównym założeniem kursu jest przygotowanie funkcjonariuszy do przeprowadzenia oględzin miejsc zdarzeń o charakterze złożonym. Szkolenie jest ukierunkowane na podnoszenie umiejętności w zakresie ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych, w tym entomologicznych.

SP Piła