Druga strona medalu - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Druga strona medalu

Dla 16 policjantów odbywających szkolenie w pilskiej Szkole Policji pięć czerwcowych dni było niewątpliwie okazją, aby skorzystać z wiedzy i zastosować umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia zawodowego, jak również skorzystać z cennych rad doświadczonych policjantów pełniących służbę na ulicach Włocławka.

To, co dla mieszkańców i gości staje się atrakcją, jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Komenda Miejska Policji we Włocławku, stanęła przed dużym wyzwaniem zapewnienia spokoju i komfortu swoim mieszkańcom podczas obchodów dni swojego miasta. Naczelnik Wydziału Prewencji KMP we Włocławku - asp. szt. Maciej Borowy, podczas pierwszego spotkania ze słuchaczami,  powiedział: „…cieszymy się, że jesteście. Czekają nas Dni Włocławka, dzięki którym będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas różnorodnych zadań: koncerty, zabezpieczenie meczu piłki nożnej oraz imprezy masowej (koncert „Lata z Radiem”)”.

Dzięki tej różnorodności, słuchacze odbywający swoje praktyki na Kujawach mieli do czynienia nie tylko ze służbą patrolową, ale również poznali tajniki pracy na stanowisku dzielnicowego, grupy wodnej, organizacji i dyslokacji służby, a także zadań z tym związanych: w trakcie koncertów, rozgrywek sportowych i innych imprez plenerowych.

Praktyki słuchaczy z Piły odbywają się dzięki podpisanemu porozumieniu KWP w Bydgoszczy ze Szkołą Policji w Pile przy wsparciu Urzędu Miasta Włocławka.

Misją każdego policjanta jest służyć i pomagać drugiemu człowiekowi. W tych słowach zawarta jest druga strona medalu, w postaci służby dla i na rzecz społeczeństwa.

 

Tomasz Kieler

zdjęcia: Tomasz Tomaszewski - KMP Włocławek