Kilometry dobra - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Kilometry dobra

W ramach akcji Kilometry Dobra, zorganizowanej przez pilskie Stowarzyszenie Nurków Niepełnosprawnych Krok po kroku HSA wspólnie z Polskim Instytutem Filantropii, 31 maja w auli Szkoły Policji w Pile odbyła się prelekcja filmu połączona ze zbiórką charytatywną na Projekt Droga do WOLNOŚCI - rehabilitacja poprzez nurkowanie.

Kilometry Dobra 2017 potrwają do 4 czerwca, kiedy zebrane środki zostaną wymienione na monety 1-złotowe i ułożone stworzą „kilometry dobra”. Będzie to też próba bicia rekordu Guinessa w liczbie zebranych środków na cele dobroczynne.

Słuchacze pilskiej Szkoły Policji włączyli się w zbiórkę pieniędzy oraz uczestniczyli w prelekcji będącej częścią kampanii społecznej, informującej o potrzebach osób z niepełnosprawnościami. Była to również okazja do spotkania słuchaczy z Piotrem Wencką, policjantem - rencistą z Jastrowia, chorującym od 19 lat na stwardnienie rozsiane. Pan Piotr jest głównym bohaterem filmu „Krok po kroku”. Znany jest także z ogromnej pozytywnej energii, dzięki której udaje mu się motywować inne osoby chore i z niepełnosprawnościami do aktywnego życia i rehabilitacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wsparcia akcji – wpłat do puszek lub poprzez stronę www.kilometrydobra.pl (zakładka Krok po kroku HSA) i do uczestnictwa w finale w Pile nad jeziorem Płotki, w niedzielę 4 czerwca od godziny 12:00.