Finał Konkursu Bezpieczny Trzecioklasista

W dniu 17 maja odbyło się uroczyste podsumowanie miejskich konkursów związanych z bezpieczeństwem: X Miejskiego Konkursu Wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz X Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas II-III „Bezpieczeństwo w oczach ucznia”. Honorowy patronat nad konkursami objął Prezydent Miasta Piły, Piotr Głowski.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Maria Kubica - radna Rady Miasta Piły, reprezentująca Prezydenta, Sabina Jakiel-Mainieri - dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa  S.A. - Przedstawicielstwo regionalne w Pile oraz przedstawiciele Szkoły Policji w Pile: komisarz Mariusz Miernowski - kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, komisarz Sławomir Banach oraz podkomisarz Bartosz Ogrodniczuk - wykładowcy Szkoły Policji w Pile.

Słowa powitania skierowane były również w stronę pani Marzenny Urbaniak - dyrektora szkoły, pani Bogusławy Klec - wicedyrektora oraz do wszystkich opiekunów i rodziców uczniów.

W konkursie „Bezpieczny Trzecioklasista" najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, tuż za nią - II miejsce zdobył Zespół Szkół nr 3, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował Prezydent Miasta Piły. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki.

Na konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w oczach ucznia” wpłynęło 121 prac. Były one bardzo pomysłowe, wykonane z fantazją i ogromną starannością. Zachwycały różnorodnością technik i oryginalnym podejściem do tematu.

Miłym akcentem były również występy wokalne i taneczne uczniów klasy III D pod opieką pani Janiny Polasik oraz uczennic z klas I – III pod opieką pani Justyny Czarneckiej oraz Wiesławy Tobolskiej.

Na zakończenie Maria Kubica pogratulowała laureatom wspaniałych wyników, a organizatorom podziękowała za szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu i na ulicy.

Sławomir Banach