Konferencja w Sielpi - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Konferencja w Sielpi

W dniach 26–27 kwietnia br. w Sielpi odbyła się konferencja pt. „Współpraca Policji i sektora finansowego w zakresie zwalczania przestępczości”.

Uczestnikami konferencji byli prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Kielcach i z prokuratur rejonowych województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele Rady Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich i towarzystw ubezpieczeniowych, funkcjonariusze Komendy Głównej Policji, garnizonów mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, a także przedstawiciel Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Swoją obecnością obrady zaszczyciło także kierownictwo świętokrzyskiej Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem, Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji insp. Krzysztof Kot i Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach dr Sławomir Podkówka.

Szkołę Policji, w roli prelegentów, reprezentowali nauczyciele Zakładu Służby Kryminalnej: podkom. Hanna Bigielmajer i kom. Artur Mazur. Omówili oni zagadnienia związane z realizacją programu kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej w sektorze bankowym realizowane przez pilską Szkołę Policji.

Podczas konferencji poruszono kwestie dotyczące przestępczości bankowej i ubezpieczeniowej, wykorzystywania fikcyjnych danych personalnych oraz wyłudzenia kredytów. Podkreślono rolę Policji i współpracę z instytucjami w zakresie zwalczania przestępstw popełnianych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Konferencji towarzyszyła XVI edycja wojewódzkich zawodów pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2017 roku województwa świętokrzyskiego”.

Hanna Bigielmajer, Leszek Koźmiński

Zdjęcia: KWP w Kielcach