Szkolna wycieczka do Szkoły - 2017 - Szkoła Policji w Pile

Szkolna wycieczka do Szkoły

Wycieczki do Szkoły Policji w Pile, w ramach których dzieci i młodzież mają okazję zwiedzić szkolny budynek i spotkać się z pracującymi w nim policjantami, na stałe wpisały się już w harmonogram pracy pilskiej Szkoły. 26 kwietnia gościliśmy u nas, dziewiątą w tym roku, grupę zwiedzających. Tym razem z pracą policyjnych wykładowców i zajęciami słuchaczy zapoznali się trzecioklasiści z Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w bibliotece, gdzie znajdują się nietypowe regały, umożliwiające przechowywanie blisko 50 tysięcy woluminów na małej powierzchni oraz wystawa policyjnych maskotek. Następnie dzieci udały się do sali medycznej, w której, pod okiem kom. Radosława Spychalskiego, ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. O tajnikach pracy techników kryminalistyki, wyjątkowo, opowiedzieli dzieciom słuchacze kursu specjalistycznego oraz wykonali pamiątkową daktyloskopię. Ostatnim miejscem, jakie zwiedzili trzecioklasiści była strzelnica.

 

Paulina Politowska