Przede wszystkim służyć

Ponad 40 słuchaczy Szkoły Policji w Pile pełniło przez pięć dni służbę patrolową na ulicach Bydgoszczy i Włocławka. Dzięki tej formie praktyk, młodzi adepci sztuki policyjnej mogli w sposób praktyczny zastosować wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia zawodowego, jak również skorzystać z cennych rad doświadczonych policjantów.

Misją każdego policjanta jest służyć i pomagać drugiemu człowiekowi. Czasami słowa są bardzo ważne, lecz najważniejsza jest dobra wola oraz jej odzwierciedlenie w czynach. Godnym podkreślenia była inicjatywa młodych policjantów, którzy oprócz wypełniania obowiązków służbowych związanych z odbywanymi praktykami, wspólnie ze swoim opiekunem podkom. Tomaszem Kielerem postanowili przekazać „kosz żywności” i innych produktów spożywczych na rzecz potrzebujących ze Schroniska Caritas - dla Osób Bezdomnych we Włocławku.

Praktyki słuchaczy odbywają się dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy KWP w Bydgoszczy a Szkołą Policji w Pile oraz wsparciu władz samorządowych.

Autor: kom. Michał Zielonka

Zdjęcia/Film:  st. post. Tomasz Tomaszewski, podkom. Tomasz Kieler

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.41 MB)