Łączymy siły

Słuchacze Szkoły Policji w Pile uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W sumie 30 słuchaczy oddało 13,5 litra krwi.

Nasi wolontariusze włączyli się w te szczytne działania, które mają na celu - pomoc chorym i potrzebującym, a także oddanie hołdu żołnierzom wyklętym, którzy w ramach zbrojnego podziemia antykomunistycznego przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

W powyższych działaniach udział biorą funkcjonariusze służb MSWiA: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Akcję mogą wspierać także osoby niezwiązane z mundurem – wystarczy po oddaniu krwi zaznaczyć, aby donacja wpisana została na listę akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Przy okazji prowadzonej akcji, samorząd słuchaczy zorganizował zbiórkę czekolad, które zostaną przekazane podopiecznym placówek, z którymi od wielu lat wolontariusze Szkoły współpracują

Wojciech Thiel