Kryminalna Piła 2017

Już po raz piąty, dzięki wyjątkowej na skalę światową współpracy instytucji kulturalnej i przedstawicieli formacji służącej bezpieczeństwu publicznemu, czyli Regionalnemu Centrum Kultury i Szkole Policji, Piła zamieni się w „kryminalną stolicę Polski”.

Ponownie gościć będziemy najlepszych pisarzy powieści kryminalnych, naukowców, którzy wspierają policjantów służby kryminalnej lub próbują odgadnąć nieprzeniknione mroki przestępczych czynów. Pośród oferty festiwalowej znajdują się także atrakcje dla młodzieży w postaci corocznej miejskiej gry kryminalnej, zadowoleni będą także fani kina z kryminalną zagadką.

Całość przedsięwzięcia, mającego na celu promocję wybranych obszarów kultury i służby kryminalnej, zamknie wręczenie cyklicznej nagrody dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej.

Gorąco zapraszamy do udziału we wszystkich spotkaniach festiwalowych mieszkańców Piły, jak i słuchaczy Szkoły, zwłaszcza, że jednym z tegorocznych patronów medialnych jest miesięcznik „Policja 997”

Autor: Leszek Koźmiński

Program:

19 kwietnia (środa)
godz. 18.00 Ryszard Ćwirlej – "Czy przedwojenna Piła mogła zmienić bieg historii?"

20 kwietnia (czwartek)
godz. 11.00 Kino przed hejnałem - "Ostatni będą pierwszymi"
godz. 17.30 "Kiedy zbrodnia rodzi się w mózgu?" - Bartosz Michałowski
godz. 18.00 Wieczór Dobrego Kina - 2 x film kryminalny, "Jestem mordercą", "Małżeńskie porachunki"