Worek medali z 7. Mistrzostw Złotowa w Pływaniu

W dniu 25 lutego 2017 roku odbyły się 7. Mistrzostwa Złotowa w Pływaniu. Wzięło w nich udział 70 uczestników z 20 miejscowości. Szkołę Policji w Pile reprezentowali słuchacze z 4 plutonu kompanii IV: post. Łukasz Jędrzejak, post. Leon Łuczyński, post. Wojciech Kubat. Drużynę uzupełniał, będący jej opiekunem, podinsp. Andrzej Harenda, starszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Nasi zawodnicy stawali pięciokrotnie na podium w konkurencjach indywidualnych. Po dwa medale zdobyli: podinsp. Andrzej Harenda – złoty medal na 50m stylem dowolnym i brązowy w stylu klasycznym na tym samym dystansie; post. Łukasz Jędrzejak – srebrny medal na 50m stylem klasycznym i srebrny medal na 50m stylem grzbietowym. Brązowy medal na 50m stylem klasycznym zdobył post. Leon Łuczyński. Dwa razy czwarte miejsce zajął post. Wojciech Kubat – na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Zawody zakończył wyścig sztafet 4x100m stylem dowolnym. Reprezentacja Szkoły Policji ukończyła go z czwartym czasem, ale organizator mistrzostw postanowił przyznać drużynie równorzędne trzecie miejsce, dekorując jej uczestników brązowymi medalami.

W czwartek p.o. Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Mariusz Wiatr złożyli na ręce policjantów reprezentujących Szkołę w zawodach pływackich gratulacje i podziękowania. Zawodnicy otrzymali także drobne upominki związane ze Szkołą.