Szkolenie PWPW dla techników kryminalistyki

Podczas odprawy wojewódzkich koordynatorów ds. techniki kryminalistycznej wszystkich garnizonów Policji, przedstawiciele Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, w ramach porozumienia podpisanego na początku 2017 roku, przeprowadzili szkolenia w zakresie produkcji i zabezpieczeń wybranych dokumentów publicznych.

Pani Aleksandra Grynkiewicz - doradca Zarządu ds. Szkoleń i Ekspertyz Centrum Edukacji i Szkoleń PWPW - w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie wspólnych przedsięwzięć i działań w zakresie propagowania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa dokumentów publicznych, stanowiącej ważny element zapobiegania i zwalczania przestępstw przeciwko dokumentom i banknotom.

Pan Lesław Głowacki - ekspert Centrum Edukacji i Szkoleń PWPW - zdradził tajniki produkcji i zabezpieczeń dokumentów publicznych najczęściej kontrolowanych przez policjantów w ramach pełnionej służby, tj. dowodu osobistego i prawa jazdy. Niezwykle ciekawa prezentacja, wzbogacona o możliwość zapoznania się ze wzorami wybranych dokumentów, została wygłoszona dwukrotnie. Odbiorcami szkolenia byli bowiem nie tylko koordynatorzy, uczestniczący we wspominanej odprawie, ale także słuchacze kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki.

Te edukacyjne spotkania to początek ściślejszej współpracy pomiędzy PWPW a Szkołą, której dalszą częścią będą m.in. wspólne szkolenia, wizyty robocze i studyjne, publikacje i konferencje.

Leszek Koźmiński