Wizyta w Biurze Międzynarodowej Współpracy Policji KGP

Biorąc pod uwagę konieczność systematycznego doskonalenia zawodowego, m.in. w zakresie zmieniających się warunków wykorzystania międzynarodowych zasobów informacyjnych, do których dostęp zapewnia Krajowy System Informacji Policji, a w szczególności potrzebę aktualizacji informacji o prowadzeniu międzynarodowych poszukiwań i międzynarodowej wymianie informacji, Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przeprowadziło dwie edycje szkolenia studyjnego dla kadry Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile.

Podczas szkolenia, wykładowcy w dwóch odrębnych grupach (podinsp. Zbigniew Bogusz, kom. Paweł Holeksa i asp. sztab. Janusz Trzyna oraz podkom. Hanna Bigelmajer, podkom. Robert Aftyka i sierż. Radosław Słabaczewski) mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami realizowania dostępu i wykorzystania międzynarodowych zasobów informacyjnych i komunikacyjnych oraz aktualnym stanem dostępnych narzędzi zapewniających wgląd, wymianę i zarządzanie informacjami w systemach międzynarodowych, dostępnych w Policji, w szczególności w Systemie Informacyjnym Schengen, w bazach Interpolu i Europolu oraz systemie EUCARIS.

Przedmiotowe szkolenie zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny, a zdobyte doświadczenie z pewnością zostanie wykorzystane w procesie dydaktycznym oraz w organizowanych warsztatach i szkoleniach, w tym w ramach CEPOL.

Zbigniew Bogusz