Różne etapy kariery zawodowej

14 lutego 2017 r. – 72. rocznica wyzwolenia Piły, 75. rocznica powstania AK, dzień św. Walentego, a dla trzech funkcjonariuszy Szkoły Policji w Pile także symboliczny dzień ważnych życiowych decyzji. To właśnie dzisiaj w gabinecie pełniącego obowiązki komendanta Szkoły insp. Romana Gryczki odbyły się dwie pożegnalne uroczystości.

Pierwsza z nich dotyczyła pożegnania odchodzącego na emeryturę wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile podinsp. Wojciecha Misia. Podziękowania za wiele lat służby i zaangażowanie w kształcenie policjantów oraz pamiątki związane ze Szkołą, na ręce emeryta, złożyli p.o. komendant insp. Roman Gryczka, zastępca komendanta insp. Mariusz Wiatr, a także kierownik Zakładu Służby Kryminalnej.

Druga uroczystość związana była z odejściem ze Szkoły dwóch zasłużonych funkcjonariuszy, którzy zostali przeniesieni do pełnienia służby w innych jednostkach policyjnych. Podinsp. Arkadiusz Pawlak - dotychczas ekspert Wydziału Kadr - z dniem 15 lutego obejmie stanowisko naczelnika Wydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, a młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, podkom. Krystian Nowak - stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Podziękowania za okres rzetelnej i owocnej współpracy, a także życzenia sukcesów w dalszej służbie złożyli awansującym insp. Roman Gryczka, insp. Mariusz Wiatr oraz bezpośredni przełożeni wspomnianych policjantów.

Wieloletnia służba, wiedza poparta życiowym doświadczeniem, zaangażowanie w szkolenie słuchaczy, a także umiejętność współpracy oraz rzetelność w pełnieniu obowiązków służbowych zaprowadziły zarówno podinsp. Wojciecha Misia, jak i podinsp. Arkadiusza Pawlaka i podkom. Krystiana Nowaka, do miejsca, w którym się dziś znajdują. Świeżo upieczonemu emerytowi życzymy zdrowia i realizacji życiowych planów, a awansowanym policjantom - satysfakcji z wykonywanych obowiązków i sukcesów w dalszej służbie.

Paulina Politowska