Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych

27 stycznia br. zakończył się pierwszy etap rekrutacji do udziału w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, w którym dyrektorzy szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym, pragnący uczestniczyć w Turnieju byli zobowiązani do nadesłania zgłoszenia.

Do pilskiej Szkoły Policji wpłynęło 85 zgłoszeń z całej Polski. Według postanowień Regulaminu Turnieju, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej jego edycji. W przypadku większej liczby zgłoszeń, pozostałe drużyny pragnące uczestniczyć w Turnieju wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy (przygotowany w Szkole Policji w Pile).W związku z tym, że zgłoszenia nadesłały placówki oświatowe z całej Polski, oraz z uwagi na odległość dzielącą je od Piły, w przeprowadzenie eliminacji zaangażowały się dwa inne policyjne ośrodki szkoleniowe mianowicie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkole Policji w Katowicach. Do eliminacji, które odbędą się 15 marca br., przystąpią 82 czteroosobowe drużyny, przy czym każdy z uczestników rozwiązuje test samodzielnie, a wynik drużyny stanowi suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników.  Na podstawie przeprowadzonych eliminacji wyłonione zostaną 22 drużyny, które, wraz ze szkołami, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od  1-3, zmierzą się w finale Turnieju Klas Policyjnych w dniach 29-30 maja w Szkole Policji w Pile.

Paulina Politowska

• 2.09 MB