Kolejny certyfikat Artura

Data publikacji 03.02.2017

Dzisiaj gościliśmy w naszej Szkole przyjaciela Samorządu Szkolnego Słuchaczy Artura Woźniaka z mamą. Nasz honorowy gość pod bacznym okiem instruktora strzelania młodszego wykładowcy asp.szt. Krzysztofa Plombona z Zakładu Prewencji i Technik Interwecyjnych poznawał podstawy szkolenia strzeleckiego.

Prowadzący, w bardzo interesujący sposób, przekazał Arturowi podstawowe wiadomości o broni i amunicji znajdującej się na wyposażeniu Policji. Artur  był pod wielkim wrażeniem zademonstrowanego składania i rozkładania pistoletów oraz zasad strzelania. Po zajęciach pokazowych przyszedł czas na ćwiczenia i zaliczenie poszczególnych umiejętności. Ku wielkiej radości mamy syn zaliczył testy pozytywnie i otrzymał certyfikat strzelecki.

Należy podkreślić, iż jest to już trzeci certyfikat zdobyty przez Artura – po certyfikacie technika kryminalistyki i certyfikacie ratownika medycznego przyszedł czas na certyfikat strzelecki. Na zakończenie wizyty Artur otrzymał prezenty i upominki, które w imieniu Komendanta Szkoły wręczyli podinsp. Jacek Słoński i kom. Michał Zielonka, a w imieniu Samorządu Szkolnego Słuchaczy  opiekun podinsp. Wojciech Thiel.

Ostatnie przedsięwzięcia wolontariuszy w niebieskich mundurach pokazują, iż są to ludzie z pasją, ludzie którzy niosą pozytywną energię, którą potrafią zarazić innych.

Wojciech Thiel

• Artur na strzelnicy