Odprawa roczna

Początek nowego roku to zawsze moment podsumowań i dokonań wszystkich aspektów działalności Szkoły. To również czas na przedstawienie planu jej funkcjonowania na najbliższe miesiące. 10 stycznia br. w Szkole Policji w Pile, z udziałem I Zastępcy Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Andrzeja Szymczyka, Komendanta Szkoły Policji w Pile, jego Zastępców oraz kierowników i przedstawicieli wszystkich komórek organizacyjnych, odbyła się odprawa roczna.

Odprawę rozpoczął Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Roman Sobczak, który omówił m.in.: stan etatowy policjantów i pracowników cywilnych Szkoły, fluktuację kadr w minionym roku oraz dyscyplinę w służbie i pracy. Przy prezentacji zadań dydaktycznych Szkoły, przedstawił informację, że w minionym roku realizowano 19 rodzajów kursów doskonalenia zawodowego. Do końca minionego roku 3218 absolwentów ukończyło szkolenia, w tym 2444 absolwentów kursów o charakterze kryminalnym. W dalszej części prezentacji omówione zostały zrealizowane w Szkole przedsięwzięcia, takie jak: Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej”, VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, konferencje, seminaria, Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła”, wolontariat, działalność szkoleniowa i wykłady dla instytucji pozapolicyjnych, wykłady konwersatoryjne dla studentów wyższych uczelni, działalność sportowa. Omówiona została też część dotycząca zadań logistycznych oraz wydatków.

Z przedstawianych na rok bieżący przedsięwzięć, na uwagę zasługuje m.in. projekt przygotowania jak najbardziej realistycznej przestrzeni miejsca zdarzenia złożonego do tzw. oględzin sektorowych, dwa projekty CEPOL, czy rozpoczęcie budowy nowego budynku zamieszkania zbiorowego – akademika.

W dalszej części odprawy głos zabrał I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, który przedstawił informacje z realizacji zadań Policji w roku 2016 oraz priorytety pracy polskiej Policji na rok 2017.

Jacek Czechowski

• Meldunek składany I Zastępcy Komendanta Głównego Policji, rozpoczynający odprawę roczna w Szkole Policji w Pile