Carpe diem... - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Carpe diem...

Dwie grupy przedszkolaków z Kaczor odwiedziły dziś Szkołę. Wizyta „Biedronek” i „Słoneczek” związana była z podsumowaniem zajęć prowadzonych przez policyjnych wolontariuszy w bieżącym roku.

Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla wszystkich rzeczą najważniejszą - dzieci to nasz potencjał i nasza przyszłość. Dlatego wiele zajęć w ich przedszkolu, jak co roku, było poświęconych bezpieczeństwu na drogach, w ruchu ulicznym, ale również w domu czy w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz zachowaniu się w kontakcie z nieznanym psem.

Wizytę w Szkole dzieci rozpoczęły od obserwacji słuchaczy kursu podstawowego wykonujących musztrę, a następnie uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy. Na zakończenie ich pobytu, w auli odbyła się uroczysta andrzejkowa gala, podczas której został zaprezentowany program przygotowany przez samorząd szkolny. Dzieci zrewanżowały się również wspaniałym występem i obdarowały obecnego w auli zastępcę komendanta Szkoły insp. Romana Gryczkę upominkiem. Za odwagę i artystyczną oprawę spotkania, dzieci oraz wychowawcy  otrzymali upominki oraz kamizelki i znaczki odblaskowe.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył również przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy, Artur, który od 2005 roku jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”. Biorąc pod uwagę jego zainteresowania, Artur otrzymał od insp. Romana Gryczki album związany z historią Szkoły Policji w Pile.

Bardzo wielu rzeczy dorośli mogą nauczyć się od dzieci, chociażby tego, że żyją one chwilą, i czerpią z tego radość. Dziś można było to doskonale dostrzec.

Wojciech Thiel