Rozbudowa Szkoły Policji w Pile – wracamy do tematu

Data publikacji 21.10.2016

Niemal rok temu informowaliśmy, że na terenie kompleksu szkolnych obiektów, jest szansa na powstanie akademika dla słuchaczy naszej Szkoły. Przypomnijmy: nowa, tak potrzebna szkole inwestycja, możliwa będzie do zrealizowania między innymi dzięki podpisanej w maju 2015 r. umowie pomiędzy Gminą Piła – reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego a Szkołą Policji w Pile – reprezentowaną przez insp. Jerzego Powieckiego - ówczesnego Komendanta Szkoły. Na mocy powyższej umowy przekazane zostały przez Gminę Piła środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji. Kwota ponad 270 tysięcy złotych, przeznaczona została na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach planowanej budowy akademika. Obecnie rozpoczęto prace przy budowie przyłączy wodno-kanalizacyjnych, które w przyszłości będą wykorzystywane do obsługi nowego budynku zakwaterowania słuchaczy. Jest to inwestycja niezwykle ważna, ponieważ w budynku przewidzianych będzie 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób.

Jacek Czechowski