Rozbudowa Szkoły Policji w Pile – wracamy do tematu - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Rozbudowa Szkoły Policji w Pile – wracamy do tematu

Data publikacji 21.10.2016

Niemal rok temu informowaliśmy, że na terenie kompleksu szkolnych obiektów, jest szansa na powstanie akademika dla słuchaczy naszej Szkoły. Przypomnijmy: nowa, tak potrzebna szkole inwestycja, możliwa będzie do zrealizowania między innymi ...

Niemal rok temu informowaliśmy, że na terenie kompleksu szkolnych obiektów, jest szansa na powstanie akademika dla słuchaczy naszej Szkoły. Przypomnijmy: nowa, tak potrzebna szkole inwestycja, możliwa będzie do zrealizowania między innymi dzięki podpisanej w maju 2015 r. umowie pomiędzy Gminą Piła – reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego a Szkołą Policji w Pile – reprezentowaną przez insp. Jerzego Powieckiego - ówczesnego Komendanta Szkoły. Na mocy powyższej umowy przekazane zostały przez Gminę Piła środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji. Kwota ponad 270 tysięcy złotych, przeznaczona została na pokrycie kosztów związanych z opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach planowanej budowy akademika. Obecnie rozpoczęto prace przy budowie przyłączy wodno-kanalizacyjnych, które w przyszłości będą wykorzystywane do obsługi nowego budynku zakwaterowania słuchaczy. Jest to inwestycja niezwykle ważna, ponieważ w budynku przewidzianych będzie 386 miejsc dla słuchaczy z możliwością aranżacji poddasza na użytek kolejnych 73 osób.

  Jacek Czechowski