Dzień Edukacji Narodowej na sportowo - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Dzień Edukacji Narodowej na sportowo

Data publikacji 21.10.2016

W miniony czwartek, 13 października, na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji przedstawiciele kadry: mł. asp. Przemysław Zublewicz, asp. szt. Ryszard Rudnicki oraz kom. Wojciech Kur zorganizowali „Dzień na sportowo” w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej.

W miniony czwartek, 13 października, na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji przedstawiciele kadry: mł. asp. Przemysław Zublewicz, asp. szt. Ryszard Rudnicki oraz kom. Wojciech Kur zorganizowali „Dzień na sportowo” w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej. Pięć czteroosobowych reprezentacji poszczególnych kompanii oraz kadra wspierana przez słuchaczy, rywalizowały w sześciu konkurencjach sprawnościowych. W scenariuszu zawodów organizatorzy przewidzieli dodatkowe utrudnienia, polegające na obowiązkowym użyciu nietypowych rekwizytów, m.in.: rękawic bokserskich, alkogogli czy też zestawów ochronnych „PZ”. Przy licznej i żywiołowo reagującej widowni, w końcowej klasyfikacji, aż trzy drużyny uplasowały się na pierwszym miejscu, zdobywając tę samą liczbę punktów. Tego dnia jednak liczyła się wyłącznie dobra zabawa. Na zakończenie, reprezentacje słuchaczy kursów specjalistycznych i kadry szkoły, zmierzyły się w konkurencji przeciągania liny. Mimo zaciętej walki, trwającej kilkadziesiąt sekund, drużyna kadry szkoły uległa ekipie słuchaczy.

  Ryszard Rudnicki, Wojciech Kur