Z wizytą w Szkole - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Z wizytą w Szkole

Data publikacji 21.10.2016

W ramach prowadzonych od wielu lat działań na rzecz edukacji dzieci, po wakacyjnej przerwie, Szkoła Policji w Pile powróciła do organizacji wycieczek skierowanych do szkół i przedszkoli z regionu.

 W ramach prowadzonych od wielu lat działań na rzecz edukacji dzieci, po wakacyjnej przerwie, Szkoła Policji w Pile powróciła do organizacji wycieczek skierowanych do szkół i przedszkoli z regionu. Jako pierwsi, w nowym roku szkolnym, w naszych murach gościli uczniowie klasy III e ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Dzieci miały okazję spotkać się m.in. z sierż. szt. Magdaleną Borowiak, która przypomniała o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zachować bezpieczeństwo na placu zabaw, a także co zrobić w przypadku napotkania obcego psa. Podkom. Marcin Kolasiński podzielił się z gośćmi swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy, a st. asp. Marcin Mańczak zaprezentował techniki ujawniania śladów i wykonał dzieciom pamiątkową daktyloskopię. Uczniowie obejrzeli także szkolne obiekty sportowe, gdzie o prowadzonych nietypowych szkoleniach umożliwiających zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy w Policji opowiedział podinsp. Andrzej Harenda. Na zakończenie uczniowie odwiedzili bibliotekę, w której, poza kilkudziesięciotysięcznym księgozbiorem, mieści się wystawa policyjnych maskotek.

  Paulina Politowska