Pożegnanie lata

Data publikacji 21.10.2016

Z inicjatywy samorządu słuchaczy, przedstawiciele poszczególnych kompanii kursu podstawowego zawodowego oraz kursu specjalistycznego dochodzeniowo - śledczego odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. Znajduje się w niej pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko - rzemieślnicza, krawiecko - rękodzielnicza, komputerowo - plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną. WTZ w Leżenicy istnieje od grudnia 2009 r. i od początku współpracuje z samorządem pilskiej Szkoły Policji. Dzisiejsza wizyta związana była ze wspólnie przygotowaną imprezą z okazji pożegnania lata. Słuchacze naszej Szkoły obdarowali podopiecznych słodyczami i różnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Wojciech Thiel