Po raz kolejny - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Po raz kolejny

Data publikacji 20.10.2016

Wolontariusze z naszej Szkoły po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Przyczynkiem spotkania była chęć przekazania dzieciom informacji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze

Wolontariusze z naszej Szkoły po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Przyczynkiem spotkania była chęć przekazania dzieciom informacji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz postępowanie w przypadku różnych sytuacji. Policjanci, w formie zabawy, przekazali przedszkolakom informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po niej w przypadku braku chodnika. Przedszkolaki ze wszystkich grup dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz reagować na zagrożenia, m.in. gdy dziecko zaczepia nieznana osoba dorosła. Na zakończenie pogadanki dzieci otrzymały kolorowe odblaski, zwiększające ich bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi. Jak zwykle przy takich wizytach, dzieci wykonały pamiątkową daktyloskopię i zaśpiewały piękne piosenki.

  Wojciech Thiel