Grupa Allegro w Szkole Policji w Pile - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Grupa Allegro w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 17.10.2016

Metody działania sprawców oszustw związanych z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu aukcyjnego Allegro to tytuł szkolenia, w którym uczestniczyli słuchacze Szkoły Policji w Pile.

Metody działania sprawców oszustw związanych z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu aukcyjnego Allegro - podszywanie się pod kupujących i sprzedających, kradzież tożsamości, phishing, oszustwa nigeryjskie oraz bezpieczeństwo transakcji internetowych, Program Ochrony Kupującego, możliwości samodzielnej weryfikacji wiarygodności sprzedającego i system komunikowania się Policji, w ramach współpracy, z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro, to zagadnienia, które zostały poruszone podczas prelekcji, w której uczestniczyli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Zajęcia przeprowadził Marcin Siemek – specjalista Działu Bezpieczeństwa Grupy Allegro Sp. z o.o.

Do zadań Grupy Allegro należy między innymi udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa związanych z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów allegro.pl i otomoto.pl. Ponadto, reprezentowanie serwisu przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, jak również działalność edukacyjna, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów. Allegro.pl to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej, a ponieważ skala przestępstw dokonywana za jego pośrednictwem jest dość duża, stanowi to problem nie tylko dla Grupy Allegro i kupującego, ale i dla samej Policji, która zmaga się z tego rodzaju przestępczością, prowadząc postępowania przygotowawcze.

Hanna Bigelmajer