Mowy oskarżyciela publicznego w przykładach

Data publikacji 22.07.2016

Zbiory biblioteczne pilskiej szkoły zostały wzbogacone o kolejną publikację. Wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej – podinsp. Marek Rychel opracował ...

Mowy oskarżyciela publicznego w przykładach Zbiory biblioteczne pilskiej szkoły zostały wzbogacone o kolejną publikację. Wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej – podinsp. Marek Rychel, opracował Mowy oskarżyciela publicznego w przykładach. Publikacja kierowana jest do policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego. Zawiera przykłady wystąpień przed sądem usystematyzowane według kryterium przedmiotu ochrony oraz uwzględniające różne rodzaje zbiegów. Autor sięga ponadto do ustaw szczególnych, a także formułuje przykłady wystąpień adresowane do żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Opracowanie jest podsumowaniem pracy dydaktycznej nauczyciela na kursach dla oskarżycieli publicznych. Gromadzi w jednym miejscu wypracowane wzory, standardowe zwroty, przykłady niecodziennych sytuacji, z którymi autor zetknął się podczas zajęć dydaktycznych. Wzory nie odnoszą się do ustaleń dokonanych w trakcie czynności wyjaśniających, koncentrują się wyłącznie wokół dowodów ujawnionych w toku przewodu sądowego. Jest to zabieg zamierzony, związany z dbałością o przejrzystość wystąpienia. Zbiór zawiera przykłady wystąpień zarówno w sprawach nieskomplikowanych jak też wielowątkowych.

autor: Marzena Brzozowska

(22.07.16)