Bezpieczeństwo transakcji internetowych - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Bezpieczeństwo transakcji internetowych

Data publikacji 29.06.2016

Klasyczne oszustwa i mechanizm ich przebiegu, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu (podszywanie się pod kupujących i sprzedających) ...

Bezpieczeństwo transakcji internetowych Klasyczne oszustwa i mechanizm ich przebiegu, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu (podszywanie się pod kupujących i sprzedających), kradzieże tożsamości, socjotechniczne metody wyłudzania danych oraz haseł, Program Ochrony Kupującego, jak również system komunikowania się, w ramach współpracy, Policji z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro to temat prelekcji, w której w dniu 29 czerwca br. mogli uczestniczyć słuchacze szkolenia podstawowego, jak również słuchacze szkolenia specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo - śledcze Szkoły Policji w Pile. Zajęcia przeprowadził Jakub Pepłoński – Kierownik ds. Współpracy z Organami Ścigania Grupy Allegro Sp. z o.o.
Allegro.pl to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należy między innymi udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa związane z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów allegro.pl i otomoto.pl, reprezentowanie serwisu przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości, ale i działalność edukacyjna, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów.
To już kolejna edycja tego rodzaju wykładów. Zajęcia zostały zorganizowane przez Zakład Służby Kryminalnej.

autor: Hanna Bigielmajer

(29.06.16)