Artur na szlaku generała Sosabowskiego - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Artur na szlaku generała Sosabowskiego

Data publikacji 22.06.2016

Dziś po raz kolejny Szkołę odwiedził Artur - przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy. Artur, który od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą” ...

Artur na szlaku generała Sosabowskiego Dziś po raz kolejny Szkołę odwiedził Artur - przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy. Artur, który od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą”, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest osobą bardzo towarzyską, lubi żartować, uczy się języka angielskiego, ale jego zainteresowania to również komputery i historia Polski.
Jego wizyta rozpoczęła się od spotkania z zastępcą komendanta Szkoły ds. dydaktycznych insp. Piotrem Gacą, z którym wspólnie skleili model francuskiego myśliwskiego dwupłata z okresu I wojny światowej - Nieuport 11.
Dużym wydarzeniem dla Artura było także zwiedzenie wystawy poświęconej generałowi Stanisławowi Sosabowskiemu oraz udziałowi 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji „Market-Garden”. Przewodnikiem był twórca wystawy - nadkom. Leszek Bieliński, który z wielką pasją prezentował zgromadzone zbiory. Nasz Gość poznał szlak bojowy generała Sosabowskiego oraz jego powojenne losy.
Na zakończenie wizyty, Artur spotkał się z komendantem Szkoły mł. insp. Romanem Sobczakiem, który wręczył Mu upominki i zaprosił do kolejnych odwiedzin naszej placówki.

Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego
Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego

autor: Wojciech Thiel

(22.06.16)