Artur na szlaku generała Sosabowskiego

Data publikacji 22.06.2016

Dziś po raz kolejny Szkołę odwiedził Artur - przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy. Artur, który od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą” ...

Artur na szlaku generała Sosabowskiego Dziś po raz kolejny Szkołę odwiedził Artur - przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy. Artur, który od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą”, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest osobą bardzo towarzyską, lubi żartować, uczy się języka angielskiego, ale jego zainteresowania to również komputery i historia Polski.
Jego wizyta rozpoczęła się od spotkania z zastępcą komendanta Szkoły ds. dydaktycznych insp. Piotrem Gacą, z którym wspólnie skleili model francuskiego myśliwskiego dwupłata z okresu I wojny światowej - Nieuport 11.
Dużym wydarzeniem dla Artura było także zwiedzenie wystawy poświęconej generałowi Stanisławowi Sosabowskiemu oraz udziałowi 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji „Market-Garden”. Przewodnikiem był twórca wystawy - nadkom. Leszek Bieliński, który z wielką pasją prezentował zgromadzone zbiory. Nasz Gość poznał szlak bojowy generała Sosabowskiego oraz jego powojenne losy.
Na zakończenie wizyty, Artur spotkał się z komendantem Szkoły mł. insp. Romanem Sobczakiem, który wręczył Mu upominki i zaprosił do kolejnych odwiedzin naszej placówki.

Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego Artur na szlaku generała Sosabowskiego

autor: Wojciech Thiel

(22.06.16)