Spotkania z kryminalistyką - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Spotkania z kryminalistyką

Data publikacji 14.06.2016

Na zaproszenie Studenckiego Koła Kryminalistyków, Zakładu Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i osobiste Profesora Brunona Hołysta ...

Spotkania z kryminalistyką Na zaproszenie Studenckiego Koła Kryminalistyków, Zakładu Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i osobiste Profesora Brunona Hołysta, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Paweł Leśniewski, uczestniczyli w IV Spotkaniach z Kryminalistyką. Było to wydarzenie towarzyszące X Jubileuszowego Konkursu Wiedzy Kryminalistycznej im. Profesora Brunona Hołysta.
W trakcie inauguracyjnego wykładu nasi wykładowcy przedstawili problematykę związaną z kryminalistycznym badaniem miejsca zdarzenia oraz szeroko rozumianą entomoskopią, czyli entomologią sądowo-lekarską. Przedstawili także i omówili doświadczenia przeprowadzone w tym zakresie w Szkole Policji w Pile. Zwrócili szczególną uwagę na problemy praktyczne, przed którymi staje technik kryminalistyki na miejscach zdarzeń, szukając odpowiedzi na pytanie: jak ujawnić i jak prawidłowo zabezpieczyć?

Spotkania z kryminalistyką Spotkania z kryminalistyką Spotkania z kryminalistyką Spotkania z kryminalistyką

autor: Leszek Koźmiński

(14.06.16)