Niech wygrają najlepsi!

Data publikacji 07.06.2016

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finałowe zmagania drużyn Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016r. Po uroczystym rozpoczęciu ...

Niech wygrają najlepsi! W dniu dzisiejszym rozpoczęły się finałowe zmagania drużyn Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016r. Po uroczystym rozpoczęciu, które miało miejsce w Auli Szkoły Policji w Pile i przedstawieniu założeń dotyczących pierwszej konkurencji, zespoły udały na symulowane miejsce zdarzenia przygotowane na bulwarach Chatellerault nad Gwdą. Zadaniem grup procesowych (czyli konkursowej drużyny w pełnym, czteroosobowym składzie) było ujawnienie i zabezpieczenie śladów kryminalistycznych w sposób techniczny i procesowy. Prócz tego drużyny miały obowiązek sporządzić protokół oględzin, dokumentację fotograficzną i roboczy szkic miejsca zdarzenia. W trakcie konkurencji sędziowie oraz eksperci pod okiem przewodniczącego komisji nadzorującej konkurencję, mł. insp. Piotra Trojanowskiego, przyglądali się pracującym funkcjonariuszom. Po południu, kiedy sędziowie przystąpią do sprawdzania wyników oględzin w wykonaniu poszczególnych drużyn, uczestnicy wezmą udział w kolejnych zmaganiach przewidzianych na ten dzień. Policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo- śledczą muszą pochylić się nad testem wiedzy zawodowej, policjanci operacyjno-rozpoznawczy rozwiążą zadanie praktyczne, tzw. kazus, natomiast policjanci dochodzeniowo – śledczy na krytej strzelnicy w budynku Szkoły Policji w Pile wezmą udział w sprawdzianie umiejętności strzeleckich. W związku z podziałem zawodników na grupy, wspomniane wyżej konkurencje, będą kontynuowane w dniu jutrzejszym. Na drugi dzień przewidziano również, w godzinach popołudniowych, sprawdzenie umiejętności praktycznych policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Jeszcze dzisiaj zawodnicy poznają cząstkowe wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach.

Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi! Niech wygrają najlepsi!

autor: Paulina Politowska, Jacek Czechowski

(07.06.16)