Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016 - finał Konkursu

Data publikacji 03.06.2016

W dniach 7-9 czerwca Szkoła Policji w Pile, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji organizują finał ...

Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016 - finał Konkursu W dniach 7-9 czerwca Szkoła Policji w Pile, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji organizują finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016”.
O miano najlepszej drużyny służby kryminalnej rywalizować będzie 16 drużyn reprezentujących garnizon danego województwa oraz garnizon stołeczny, w składzie: policjant dochodzeniowo - śledczy, policjant operacyjno - rozpoznawczy, technik kryminalistyki, policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo - śledczą.

Podczas dwóch dni zmagań konkursowych, drużyny będą rywalizowały w następujących konkurencjach - sprawdzianach:

• wiedzy zawodowej,
  • wiedzy praktycznej,
  • umiejętności na miejscu zdarzenia,
  • umiejętności strzeleckich,
  • umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Honorowy patronat nad Konkursem objęli:

• Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusz Błaszczak,
  • Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny - Zbigniew Ziobro
  • Komendant Główny Policji - nadinsp. dr Jarosław Szymczyk
  • Prorektor do spraw zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego Uniwersytetu Warszawskiego - prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski
  • Przewodniczący Zarządu Głównego, Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów - Grzegorz Nems.

Na naszej stronie internetowej umieszczane będą na bieżąco informacje z kolejnych dni zmagań.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i niech zwycięży najlepszy!

Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015 Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015 Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015 Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015

autor: Jacek Czechowski

(03.06.16)