Warsztaty szkoleniowe w Białowieży

Data publikacji 12.05.2016

W dniach 27-29 kwietnia w Białowieży Wydział do spraw Walki Handlu Ludźmi BK KGP zorganizował odprawę służbową podsumowującą efekty pracy komórek ...

Warsztaty szkoleniowe w Białowieży W dniach 27-29 kwietnia w Białowieży Wydział do spraw Walki Handlu Ludźmi BK KGP zorganizował odprawę służbową podsumowującą efekty pracy komórek właściwych do walki z handlem ludźmi oraz warsztaty szkoleniowe pt. „Praktyczne aspekty zwalczania przestępstwa handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych”. W warsztatach szkoleniowych uczestniczyli liderzy i policjanci komórek do walki z handlem ludźmi komend wojewódzkich/Stołecznej Policji, koordynator CBŚP oraz funkcjonariusze wspomagający z zarządów terenowych CBŚP, a także członkowie Grupy Roboczej międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi ludźmi i przedstawiciele Prokuratury Krajowej.
Przedsięwzięcie szkoleniowe poświęcone było aktualnym problemom w pracy dochodzeniowo-śledczej i operacyjnej. W trakcie szkolenia omówione zostały między innymi praktyczne aspekty prowadzenia czynności wykrywczych w zwalczaniu przestępczości handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych.
Szkołę Policji w Pile w charakterze prelegenta reprezentował wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Krzysztof Sawicki, przybliżając plany Szkoły w zakresie modyfikacji programu szkolenia na kursie specjalistycznym w zakresie zapobiegania przestępstwom handlu ludźmi i jego zwalczania na podstawie spostrzeżeń własnych wykładowców realizujących szkolenie oraz w oparciu o ankiety ewaluacyjne słuchaczy.

autor: Marzena Brzozowska

(12.05.16)