Jubileusz Turystów

Data publikacji 26.04.2016

W minionym tygodniu odbył się XXX Jubileuszowy Zlot Aktywu Turystycznego Resortu Spraw Wewnętrznych. Przedsięwzięcie to ma na celu szkolenie kadry ...

Jubileusz Turystów W minionym tygodniu odbył się XXX Jubileuszowy Zlot Aktywu Turystycznego Resortu Spraw Wewnętrznych. Przedsięwzięcie to ma na celu szkolenie kadry kierowniczej klubów i kół PTTK działających w resorcie oraz popularyzację atrakcyjnych turystycznie terenów Polski, a także organizowanie tematycznych pokazów i wystaw. Uczestnicy Zlotu zakwaterowani byli w ośrodku Caritas w Ostrowcu. Uroczyste otwarcie Zlotu odbyło się w Auli Szkoły Policji w Pile w dniu 20 kwietnia br. Tego dnia w imieniu organizatorów – Koła PTTK „TRAMPPOL” przy NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Pile i Komisji Turystyki, przywitano zaproszonych gości. Głos zabrał również p.o. Komendant Szkoły Policji w Pile – insp. Piotr Leciejewski. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń, wyróżnień, medali 30-lecia oraz pamiątkowych książek. Jubileuszowa kolacja była połączona z wieczorkiem integracyjnym. W dniu następnym turyści mieli okazje zwiedzić unikalną w skali Europy trzypoziomową stacje oraz przejechać się kolejką wąskotorową na trasie Białośliwie – Pobórka Wielka aby całe popołudnie spędzić w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią na zwiedzaniu i wspólnym piknikowaniu. Uroczystość główna Zlotu odbyła się 22 kwietnia w auli naszej Szkoły. Na uroczystej gali wielu turystów zostało uhonorowanych odznakami i medalami. Wśród wyróżnionych znaleźli się komendanci Szkoły Policji w Pile oraz członkowie koła PTTK „TRAMPPOL”. Po części artystycznej uczestnicy i zaproszeni goście udali się na obiad. Po śniadaniu w dniu 23 kwietnia nastąpiło uroczyste zakończenie Zlotu.
Z turystycznym pozdrowieniem! - Zarząd Koła PTTK „Tramppol” w Szkole Policji w Pile.

Jubileusz Turystów Jubileusz Turystów Jubileusz Turystów Jubileusz Turystów

autor: Wojciech Thiel