Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego

Data publikacji 19.04.2016

Dzisiaj w Szkole Policji w Pile rozpoczęła się druga edycja szkolenia zawodowego podstawowego. 100 policjantów z garnizonów: wielkopolskiego, łódzkiego ...

Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego Dzisiaj w Szkole Policji w Pile rozpoczęła się druga edycja szkolenia zawodowego podstawowego. 100 policjantów z garnizonów: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego w trakcie 127 dni szkoleniowych odbędzie w sumie 996 godzin zajęć dydaktycznych. Szkolenie podstawowe wyposaża każdego ze słuchaczy w podstawowy zakres wiedzy i umiejętności pozwalający na skuteczne wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.
Nowo przyjęci policjanci będą musieli zapoznać się m.in.: z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, poszukiwania osób i rzeczy, ujawniania sprawców przestępstw oraz z teoretycznymi i praktycznymi aspektami skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych. Zapoznają się także z tajnikami podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, posługiwania się bronią służbową oraz zagadnieniami dotyczącymi taktyk i technik interwencji. Przed słuchaczami czas wytężonej pracy i nauki. I tak jak powiedział witający nowo przyjętych policjantów Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych Szkoły Policji w Pile - insp. Piotr Gaca, życzymy abyśmy na zakończeniu kursu spotkali się w takim samym składzie jak na dzisiejszym uroczystym rozpoczęciu.

Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego Rozpoczęcie kolejnego kursu podstawowego

autor: Paulina Politowska

(19.04.16)