Z wizytą w Szkole

Data publikacji 11.04.2016

W sobotnie przedpołudnie Szkołę Policji w Pile odwiedził nadinsp. w stanie spoczynku Waldemar Jarczewski oraz dr Anna Warchlewska - prodziekan Wydziału ...

Z wizytą w Szkole W sobotnie przedpołudnie Szkołę Policji w Pile odwiedził nadinsp. w stanie spoczynku Waldemar Jarczewski oraz dr Anna Warchlewska - prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, którzy wraz ze studentami Wydziału Administracji na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne zwiedzili Szkołę oraz zapoznali się ze specyfiką kształcenia policjantów.
Wycieczka rozpoczęła się krótką prezentacją na temat historii budynku oraz ponad 60 – letniej działalności pilskiej Szkoły Policji. Następnie podkom. Paweł Leśniewski z Zakładu Służby Kryminalnej przeprowadził krótką prelekcję dotyczącą śledztw powybuchowych oraz ujawniania śladów połączoną z pokazem wykrywania śladów daktyloskopijnych. Goście wysłuchali także pogadanki dotyczącej fotografii kryminalistycznej, którą przeprowadził st. asp. Marcin Mańczak - wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej.
W dalszej części zaprezentowane zostały sale symulacyjne oraz sala pierwszej pomocy, ze wskazaniem na znaczenie i konieczność przeprowadzania tego typu zajęć dla słuchaczy oraz urządzenia do daktyloskopii i fotografii sygnalitycznej. Na zakończenie pobytu goście obejrzeli obiekty sportowe i udali się pod pomnik upamiętniający XVII wieczny cmentarz żydowski.

Nadinsp. w st. spocz. dr Waldemar Jarczewski już nie po raz pierwszy odwiedził Szkołę Policji w Pile. Był tutaj m.in. na odprawie rocznej w 2010 r. jako ówczesny Zastępca Komendanta Głównego Policji. W podziękowaniu za długoletnią współpracę i życzliwość dla Szkoły Policji w Pile, komendant Szkoły insp. Piotr Leciejewski przekazał panu generałowi album wydany z okazji 60-lecia pilskiej Szkoły Policji.

Z wizytą w Szkole Z wizytą w Szkole Z wizytą w Szkole Z wizytą w Szkole

autor: Paulina Politowska