Szkolenie żołnierzy - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Szkolenie żołnierzy

Data publikacji 10.03.2016

W ubiegłym tygodniu wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, podinsp. Wojciech Miś i mł. asp. Maciej Galar, realizowali gościnnie zajęcia z zakresu techniki ...

Szkolenie żołnierzy W ubiegłym tygodniu wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, podinsp. Wojciech Miś i mł. asp. Maciej Galar, realizowali gościnnie zajęcia z zakresu techniki kryminalistycznej dla funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Miejscem zajęć teoretycznych i praktycznych było Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.
Wykłady i ćwiczenia obejmowały zagadnienia mechanoskopii, traseologii i badanie śladów zębów w zakresie ich ujawniania, zabezpieczania i możliwości badawczych. Ponadto, w ramach zajęć teoretycznych sprawdzono wiedzę słuchaczy z podstaw kryminalistyki oraz daktyloskopii.
Podczas zajęć praktycznych technicy z Żandarmerii Wojskowej wykonywali zdjęcia zabezpieczanych śladów z użyciem obiektywów standardowych, jak i macro z użyciem skalówek i numerków, wykonywali różne repliki silikonowe śladów mechanoskopijnych oraz odlewy gipsowe śladów traseologicznych z wykorzystaniem szerokiej gamy materiałów. Uczyli się pobierać materiał porównawczy do badań traseologicznych. Sporządzali odpowiednią dokumentację procesową dot. zabezpieczonych śladów oraz zapoznawali się z nowoczesnymi materiałami i sprzętem służącym do zabezpieczania wymienionych śladów.

Szkolenie żołnierzy Szkolenie żołnierzy Szkolenie żołnierzy Szkolenie żołnierzy

autor: Maciej Galar, Leszek Koźmiński

(10.03.16)