Spotkanie w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 17.02.2016

Powiat Pilski przygotowuje się do modernizacji stadionu przy ul. Okrzei w Pile. Bieżący rok poświęcony będzie przede wszystkim na wypracowanie odpowiedniej ...

Spotkanie w Szkole Policji w Pile Powiat Pilski przygotowuje się do modernizacji stadionu przy ul. Okrzei w Pile. Bieżący rok poświęcony będzie przede wszystkim na wypracowanie odpowiedniej koncepcji funkcjonalnej i technicznej obiektu. Służyć temu mają m.in. wizytacje podobnych, już funkcjonujących obiektów sportowych.
Wicestarosta pilski Stefan Piechocki i Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu spotkali się z komendantem Szkoły Policji w Pile insp. Piotrem Leciejewskim i zastępcą komendanta insp. Romanem Gryczką. Spotkanie dotyczyło rozwiązań jakie zostały wykorzystane podczas remontu obiektów sportowych pilskiej Szkoły. Na przestrzeni ostatnich kilku lat baza sportowa Szkoły Policji w Pile została gruntownie zmodernizowana, z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Remont budynku, w którym znajdują się sale sportowe kosztował blisko 4 mln złotych, a modernizacja boiska sportowego 1,8 tys. zł.
- Przygotowując się do modernizacji stadionu przy ul. Okrzei chcemy zapoznać się w jaki sposób inni remontowali podobne obiekty – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. - Jeżeli chodzi o Szkołę Policji w Pile to jesteśmy pod wrażeniem zarówno sal sportowych jak i samego boiska. Część z zastosowanych tu rozwiązań funkcjonalnych i technologicznych moglibyśmy z powodzeniem wykorzystać planując modernizacje naszych, szkolnych hal sportowych jak i samego stadionu przy ul. Okrzei.
- Bez wątpienia zaplecze sportowe Szkoły Policji w Pile jest bardzo dobre, choć zdajemy sobie sprawę, że taki standard jest dziś wymagany i jest on kosztowny – mówi wicestarosta Stefan Piechocki. - Planując modernizacje własnych obiektów musimy brać pod uwagę nie tylko ich nowoczesność i funkcjonalność ale przede wszystkim możliwości finansowe, dlatego zakładamy etapowe realizowanie inwestycji.

Modernizacja najstarszego, blisko 100-letniego stadionu w Pile, to wyzwanie, z którym planują zmierzyć się obecne władze Powiatu Pilskiego. Realizacja inwestycji miałaby być rozłożona na dwa, trzy lata.

Spotkanie w Szkole Policji w Pile Spotkanie w Szkole Policji w Pile Spotkanie w Szkole Policji w Pile Spotkanie w Szkole Policji w Pile

Starostwo Powiatowe w Pile

(17.02.16)