Szkolenie na temat metod dokonywania oszustw - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Szkolenie na temat metod dokonywania oszustw

Data publikacji 17.02.2016

W ramach doskonalenia zawodowego, podkom. Hanna Bigielmajer i kom. Michał Zielonka z Zakładu Służby Kryminalnej, przeprowadzili szkolenie na temat metod ...

Szkolenie na temat metod dokonywania oszustw W ramach doskonalenia zawodowego, podkom. Hanna Bigielmajer i kom. Michał Zielonka z Zakładu Służby Kryminalnej, przeprowadzili szkolenie na temat metod dokonywania oszustw, w którym wzięli udział wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych oraz pracownicy Policji z Wydziału Kadr naszej Szkoły.
Podczas prelekcji, wzbogaconej o prezentację multimedialną, omówiono znamiona przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, profil sprawcy oszustwa i charakterystykę pokrzywdzonych przestępstwem oszustwa. Ponadto przedstawiono najpowszechniejsze metody dokonywania oszustw - oszustwo kredytowe, oszustwo za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro, oszustwo ubezpieczeniowe (asekuracyjne), oszustwo metodą „na wnuczka”, „na kuferek”, „na rulon”, oszustwa trikowe, zawodowe, inseratowe, przy sprzedaży mieszkań, na okazyjny zakup, na podmianę faktur za energię elektryczną, darmowe doładowania do telefonów komórkowych, kosztowna „strzałka” z Afryki, oszustwa matrymonialne, metodą „ na jeden grosz”, przy sprzedaży monet (tzw. one penny), oszustwa nigeryjskie, oszustwa na inkaso, oszustwa phishingowe oraz na portalach społecznościowych i oszustwa karuzelowe

autor: Leszek Koźmiński

(17.02.16)