Bankowcy na kursie PG - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Bankowcy na kursie PG

Data publikacji 12.02.2016

11 lutego br. gośćmi Szkoły Policji w Pile byli Dariusz Polaczyk – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Alior Bank S.A., pełniący jednocześnie funkcję ...

Bankowcy na kursie PG 11 lutego br. gośćmi Szkoły Policji w Pile byli Dariusz Polaczyk – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Alior Bank S.A., pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Banków Związku Banków Polskich oraz Jacek Petrykiewicz – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Credit Agricole.
Bankowcy na kursie PG Nasi goście przybliżyli słuchaczom, kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, m.in. otoczenie prawne banku, typy przestępstw bankowych, najczęstsze przestępstwa bankowe na podstawie badań, najnowsze trendy w przestępczości bankowej, największe przestępstwa bankowe w historii, psychologię działania oszusta, współpracę banków z Policją, współpracę międzybankową w obszarze bezpieczeństwa, jak również działalność Związku Banków Polskich, systemy IT i organizację struktur bezpieczeństwa banków. Podczas spotkania poruszono również zagadnienie tajemnicy bankowej, przestępstw wewnętrznych i zewnętrznych dokonywanych na szkodę banków i z wykorzystaniem systemu bankowego – wyłudzenia kredytów, kradzież środków z rachunków bankowych, fałszerstwo dokumentów, fraudy pracownicze, wyłudzenia z użyciem technik socjotechnicznych i zagrożenia związane z obrotem gotówkowym.

autor: Hanna Bigielmajer

(12.02.16)