Grupa Allegro z wizytą w Szkole - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Grupa Allegro z wizytą w Szkole

Data publikacji 11.02.2016

Wraz z pojawieniem się na rynku serwisu aukcyjnego Allegro rozpoczął się polski e-commerce, czyli system zakupów przez Internet. Do jego zadań ...

Grupa Allegro z wizytą w Szkole Wraz z pojawieniem się na rynku serwisu aukcyjnego Allegro rozpoczął się polski e-commerce, czyli system zakupów przez Internet. Do jego zadań należy m.in. udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa związane z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów allegro.pl i otomoto.pl, reprezentowanie serwisu przed organami wymiaru sprawiedliwości, działalność edukacyjna i szkoleniowa, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów.
10 lutego br. Szkoła Policji w Pile gościła Marcina Ochocińskiego - specjalistę ds. bezpieczeństwa transakcji Grupy Allegro Sp. z o.o. Tematem wykładu, w którym udział wzięli słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej oraz słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo – śledcze, była m.in. polityka bezpieczeństwa Grupy Allegro oraz metody oszustw popełnianych na szkodę Allegro na konkretnych przykładach (case study), ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody phishingowe stosowane przy wyłudzaniu haseł i kradzieży tożsamości. Podczas prelekcji omówiono również zasady współpracy z Policją i system komunikowania się Policji drogą elektroniczną z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro, z zaakcentowaniem konieczności wskazania w kierowanych zapytaniach prawidłowej podstawy prawnej, którą stanowi art. 18 ust. 6 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

autor: Hanna Bigielmajer

(10.02.16)